Úvod > Škola > Aktuality > Informace o nápoji PRIME a jeho rizicích

Informace o nápoji PRIME a jeho rizicích

Vážení rodiče,

v poslední době je mezi našimi žáky velmi populární nápoj značky PRIME. Tento trend je značně znepokojující, neboť PRIME není pro děti ani mládež vhodný a jeho konzumace může být pro děti a mládež riziková z hlediska jejich zdraví.

Propagace tohoto nápoje je spojena s populárními influencery na sociálních sítích, kteří své sledující vyzývají k nákupu celé série těchto nápojů. Bohužel mnoho dětí a mladistvých nemá dostatek informací o tom, jaké mohou být důsledky konzumace takových nápojů.

Nápoj PRIME se prodává ve dvou variantách:

První varianta s označením ,,Hydration“ je prezentována jako „hydratační“ nápoj. Ve skutečnosti ale jde o nápoj určený sportovcům a k jeho konzumaci by měly být oprávněny pouze osoby starší 18 let. Obsahuje totiž izoleucin, leucin a valin, což jsou látky, které nejsou pro osoby do 18 let vhodné.

Druhou variantou je energetický nápoj, který obsahuje až 200 mg kofeinu. To je větší množství než ve dvou běžných energetických nápojích a pro děti a mladistvé je tento obsah kofeinu nevhodný, a může být i nebezpečný.

Prosíme Vás o zvýšený dohled nad tím, co Vaše děti konzumují a co nosí do školy na svačinu. Promluvte s Vašimi dětmi o rizicích spojených s konzumací produktů tohoto typu. Zároveň Vás žádáme, aby Vaše děti nenosily obal od tohoto nápoje jako školní láhev.

Děkujeme za spolupráci, která je ve prospěch Vašich dětí a zároveň našich žáků

V Žirovnici 13. 11. 2023                                                                                          Mgr. Dagmar Brýnová

ředitelka ZŠ a MŠ Žirovnice