Úvod > Škola > Aktuality > Upozornění na riziko spojené s HHC

Upozornění na riziko spojené s HHC

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali o dalších nástrahách, které jsou cílené na Vaše děti.

Jedná se o HHC /Hexahydrokanabinol/, který se syntetizuje z kanabidiolu získaného z rostlin konopí s nízkým obsahem THC /tetrahydrokanabinol/.

Tato látka má podobné účinky jako THC, hlavní psychoaktivní látka v konopí. HHC se prodává jako náhrada konopí a produktů s THC. Děti ji mohou získat ve formě sladkostí /např. gumových medvídků/, jež jsou pro ně lákavým pamlskem.

Jaká jsou rizika pozření kanabinoidů jako je HHC?

Může dojít

• ke snadnému předávkování a vyvolání nepříjemných fyzických a psychických stavů,
  • k vyvolání psychické závislosti,
  • k negativnímu vlivu na vztahy a produktivitu doma, v práci nebo ve škole,
  • k závratím při vstávání, což zvyšuje riziko omdlení a pádu,
  • ke zvýšení rizika propuknutí duševních onemocnění.

Jelikož je tato látka obsažena i ve volně prodejných výrobcích, je již na Vás, rodičích, zda budete své děti kontrolovat, co si kupují a jak se chovají.

V případě podezření na požití jakékoliv psychotropní látky Vaším dítětem je vedení školy povinno volat Policii ČR a Vás rodiče.

Mgr. Dagmar Brýnová, ředitelka ZŠ a MŠ Žirovnice